Květen 2017

Ach ten čas

30. května 2017 v 14:30 | Mr.MC
Asi je zcela beze smyslu se rozčilovat, tak to vzdávám, čas rychle běží, ale rozum mi nad některými věcmi zůstává stát a koukám na ně jako vyvoraná myš, s pořádně vykulenýma očima.

Pořád si kladu otázku komu se co stalo, že blogem dne je jeden z blogů trolla, který kopíruje své články do komentářů ostatních, píše nenávistné, zlé nebo naprosto mimo mísu komentáře… prostě proč má blog dne spamer… proč si tuhle výsadu zasloužil někdo, kdo ostatní v komentářích ponižuje a jen si dělá reklamu…. GVKB, Svatá celebrita, Guru Vít Kouba, říká si různě… maže komentáře, spamuje do TT… slušní blogeři ho blokuji, správcová ho vyvěsí jako blog dne…..
Nejsem naštvaný, jdu na to mccullouchovským způsobem, volím smích, ale čumím na to jako v Jiříkově vidění.

Ten pocit

28. května 2017 v 12:13 | Mr.MC |  Co jen déšť ví...
28/05/2015
Je to jako pocit odsouzence na doživotí
Jako přežívání v umírání a naprostém nežití
Marná snaha, mrzák co se neměl narodit.
Nelze tuhle řeku nijak zjevně přebrodit


Věčná noc bez hnězd a měsíce
Zemřít důvodů jsou tady tisíce
Jak řekni mi netvore můj drahý a milý
Proč tu musím stát na poslední mily


Řeknu ti jen věc malou a jedinou
Když projdeš se mou dědinou
Kolem mého paláce vzpomínek
Nenajdeš tam ani kus novinek


Je to palác temný a plný stínů
Přijď brzy tam na mou hostinu
Já si tu viju na měsíc s vlky
Ignoruji všechny lidské plky
A to znáš.

(Autorské)

Patrik - věk 1,5

23. května 2017 v 10:44 | Mr.MC |  Zhlédnuto
Originální název: Patrik 1,5
Žánr: Komedie / Drama / Romantický
Země: Švédsko
Rok: 2008

Režie: Ella Lemhagen
Scénář: Ella Lemhagen
Kamera: Marek Septimus Wieser
Hudba: Fredrik Emilson
Hrají: Gustaf Skarsgård, Torkel Petersson, Tom Ljungman, Annika Hallin, Åsa-Lena Hjelm, Amanda Dawin, Jacob Ericksson, Karin de Frumerie, Richard Ulfsäter, Kristian Lima de Faria, Mats Blomgren, Robin Stegmar

ČSFD: 75% / JÁ: 65%

Anotace:

Gayové Goran a Sven Skooghovi jsou zcela idylický pár. Už delší dobu žijí ve velmi harmonickém manželství, mají půvabný dům na předměstí a jejich domácnost překypuje láskou a vřelostí. Navíc vše nasvědčuje tomu, že jejich štěstí ještě poroste, protože jim právě byla kladně vyřízena žádost o adopci a jejich domov by se měl brzy rozrůst o nového obyvatele - jeden a půlletého chlapce Patrika. Jenže ejhle, nesmíme zapomínat na to, že celý tento proces má v pařátech úřad, a to občas znamená dost podstatné komplikace. Proto také do poklidné čtvrti místo mrňavého dareby přichází dareba patnáctiletý, s kriminální minulostí, a návdavkem homofobní, až to není hezké. A teď co s tím. Kupodivu i v tomto případě může pomoci jenom přesně, za to intenzivně dávkovaná láska. Jenže milujte někoho, kdo vám dává takové kapky. V hlavních rolích švédské komedie z roku 2008 vystupují Gustaf Skarsgard a Torkel Petersson.(oficiální text distributora)

Vše nejlepší II. - Život je krátký

11. května 2017 v 19:48 | Mr.MC |  Něco jako deník
Kde jsem to… jo, úplně deprimovaný, totálně depresivní jsem se probudil do narozeninového dne, což už samo o sobě, myslím mít na narozeniny takovou náladu, může někomu připadat nenormální. Na takový den se člověk těšit nebo ne?

A to ještě to hnusné volno, nesnáším, když se svátek práce přilepí na víkend a udělá z něj dlouhou nekončící šňůru plnou depresí, nerad zůstávám déle jak dva dny vkuse doma, byl jsem úplně KO. Ano, už od rána.

K tomu ještě ta Markétina hádanka, kterou jsem končil první díl narozeninového povídání a jejíž rozuzlení, někteří tak čekáte, neměl jsem náladu na rébusy a hádanky, slovní hříčky a tajnosti. Říkal jsem si, že při mé smůle mail od toho záhadného gratulanta nepřijde a že akorát budou oba s Markétou nešťastní. Otec mi po tom, co jsem se vyhrabal z postele, popřál a dal mi tulipány, čímž tomu všemu nasadil korunu. Nenormální.

Protože tu žiješ

9. května 2017 v 14:45 | Mr.MC |  Něco jako deník
Některými Čechy kolem mě dost hýbe hokej, hrají si na spamery a každých pět sekund musí aktualizovat, barevně, svůj stav na tvářoknížce nebo jako u nás doma jede večer televize….

Mě to úspěšně po druhé minulo, míjí - asi se ještě hraje, co já vím. Ale proč mi tohle naskočilo v souvislosti s TT, no několik let jsem docela řádně fandil Finsku a několikrát jsem slyšel, větu dosti na hlavu, dle mě. "Pokud tu někdo žije, tak by měl fandit česku, tohle není normální." , zaznělo to dost zlobným tónem.

Zachráníš mě?

9. května 2017 v 13:17 Co jen déšť ví...
Balancuji na hraně snů
Jeden špatný krok, cosi změní
Do konce mých dnů
Ty možná znáš mé tajné snění

Láskou opilý, tápu v temnotě
A nebojím se přece
V šeptání o každé lásky notě
Slyším Tvém srdce

I kdybych teď špatně vykročil
A do propasti si teď nakročil
Jsem klidný, protože vím, Tvé srdce
Chytilo by mě, má Stínová tanečnice

Všechno nejlepší I. – Musím začít od začátku….

8. května 2017 v 13:21 | Mr.MC |  Něco jako deník
Vždycky je nejlepší začít příběh od začátku, zvlášť, když tyhle narozeniny byly dost zásadní, hodně se změnilo, nejprve to tak nevypadalo, ale některé věci prostě potřebují čas, aby se projevily.

Všechno zraje, dozrává, trpělivost bývá výhodou, kdo si počká ten se dočká… zásadní posun vpřed jsem čekal 15 let, už několikrát jsem si myslel, že se něco hnulo dost, ne… to až teď. Nejprve však musím napsat, že narozeniny nesnáším.

Nejde tady o zoufale nudné rodinné "oslavy", kdy si ostatní povídají o politice a takhle hlubokých věcech… jde o to, že 1. mě všichni oslovují rodným jménem a to bytostně nesnáším… 2. neustále mi někdo připomíná, že uplynul rok a já nestihl co jsme potřeboval a pořád trčím "tady" a 3. nikdy nemůžu trávit narozeniny s těmi co bych chtěl, jenom nejlepší kamarád bydlí dostatečně blízko….

Je to i můj život!

7. května 2017 v 13:08 | Mr.MC |  Něco jako deník
Dříve než se dostanu k tomu druhému narozeninovému článku, musím napsat ještě něco, nebojte se ono je dobře, že se s tím počkalo, protože všechno příjemně vyeskalovalo, a tenhle blog s narozeninami vlastně souvisí, pak vysvětlím.

Od Kaszii (nejsem si jist českým skloňováním, kdyžtak se omlouvám), jsem dostal tip na jeden bezva film a jsem rád, že se rozhodla napsat svůj komentář, docela mi to tiž hodně dalo. Na knížku teď nemám prostor, ale film jsem skouknul (lidi, píše se s nebo z? můj word si neví rady, pomůžete někdo?) a uvědomil si spoustu věcí.

Je brouk zelenina nebo ovoce?

5. května 2017 v 19:24 | Mr.MC |  Myšlenky
Trochu nestíhám, já vím, jenže to stojí za to a já se postupně o to všechno podělím. Dříve než vám prozradím, kdo byl mým narozeninovým překvapením, chci napsat ještě něco, vešlo mi to na mysl dřív než jsem se řešení narozeninové hádanky mohl dozvědět.

Divíte se nadpisu? Aby ne, ale třeba to je luštěnina, těžko říct, najdeme je jak na stromech, tak v zemi, tak také na keři, nebo dokonce v koutě našeho pokoje, občas. Někteří nám tajně pojídají dům, aniž bychom tušili…

No tak všechno nejlepší, no…

2. května 2017 v 11:50 | Mr.MC |  Něco jako deník
Tak je to tady, sotva jsem se maličko vyhrabal z mé pravidelné velikonoční deprese, přišla ta pravidelná narozeninová, je druhý květen, což znamená, že mě víc mrzí, co se za ten rok nepohnulo, nestihlo a hlavně, že moji nejlepší kamarádi žijí tak daleko.